V současné době má asociace 250 členů, z toho je 147 registrovaných online.

Zbabělce nemám ráda, ERÚ není tvůrce energetické legislativy, není zodpovědný za notifikace

 

Zbabělce nemám ráda ... ERÚ není tvůrce energetické legislativy, není zodpovědný za notifikace

 

18. 11. 2015

Před pár týdny jsem dostala od jednoho poslance, (kterého si vážím) otázku: Proč proti nim bojujete? (z kontextu hovoru myslel „Energetickou mafií“). S něma byste byla na Bahamách, tak máte za krkem policajty...

Dotazy občanů: alena.vitaskova@eru.cz

Veřejnost budu trvale informovat, tak jak to vyplývá z kompetencí ERÚ. Proč se potřebuje někdo zbavit regulátora? Protože hájíme rovný – nediskriminační přístup ke všem účastníkům trhu, protože chráníme práva spotřebitelů? Chráníme i oprávněná práva výrobců z obnovitelných zdrojů.

Víte o tom? Odpovědnost za případnou nedovolenou veřejnou podporu nese dle evropské judikatury vždy příjemce veřejné podpory.

Není to právě ERÚ, který chce problém v celém kontextu řešit, který nechce před veřejností nic zatajovat?

ERÚ není zodpovědný za notifikaci, kterou ČR v oblasti veřejné podpory pro obnovitelné zdroje nemá (zodpovědné je Ministerstvo průmyslu a obchodu)

ERÚ se snaží pouze o nápravu stavu

Nekončící přísliby zodpovědných institucí – MPO, že notifikace již bude, do konce roku, příští rok, jednání v Bruselu atd. nelze dále tolerovat

Na nenotifikované zdroje se dle zákona nemá podpora vyplácet, či hrozí vážné nebezpečí, že tuto nenotifikovanou podporu budou muset držitelé vrátit!

Jaké bude řešení v případě, že notifikaci ČR z Bruselu neobdrží? – to se ptejte na MPO a ÚOHS, ti musí rozhodnout o dalším postupu (hrozí vrácení obdržené podpory?)

co je ,,notifikace"
(dipl.) sdělení státního orgánu pro zahraniční styky formou nóty, EU (
poznámka AHe
ČR

  •