V současné době má asociace 250 členů, z toho je 144 registrovaných online.

Zajímavý článek....začínající bublina na trhu...říká tržní stratég...

 Patria (Patria Finance)

Akcie ve světě  |  07.09.2021 15:27:27

Začínající bublina na trhu poukazuje na možnou korekci, domnívá se tržní stratég

 
 

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq se na konci týdne držely maxim i přes slabá data z amerického trhu práce a navzdory opětovnému nárůstu případů Covid-19 v USA si prodlužily letní rally. Ale Matt Maley, hlavní tržní stratég Miller Tabak, varuje před možnými riziky.

"V současné době se na trhu začíná objevovat bublina, podobně jako jsme to viděli na jiných důležitých vrcholech trhu, které se objevily až při zpětném pohledu," řekl Maley ve čtvrtečním pořadu CNBC Trading Nation. Podle Maleyho vypadají dnešní varovné signály podobně jako ty během let 1999–2000 a 2007–2008. Během dotcom bubliny akcie vystřelily nahoru bez ohledu na fundamenty stejně jako letosakcie AMC a GameStop.

"Nyní tu máme velmi podobnou situaci," řekl Maley. "Máte tady meme akcie, které letí nahoru ... a tytoakcie se za pár dní zvýší o 2 000 %, máte tu SPAC, které se zbláznily. Máme tu akciový trh, který je velmi, velmi drahý, a trh, který je překoupený.“

 

Vezměte si technologicky náročný index Nasdaq 100 , uvádí Maley. ETF na Nasdaq se nyní obchoduje se 70% prémií oproti svému 200týdennímu klouzavému průměru, což je výrazně nad úrovní, kde byl před několika posledními korekcemi. Ačkoli Maley neočekává tak významnou krizi jako v roce 2000, domnívá se, že by měli být investoři opatrní a podle toho upravit svou strategii.

1

"Neznamená to prodat všechno, jít na 50 % hotovosti nebo 20 % hotovosti, ale pokud získáte trochu peněz, budete si moci přikoupit akcie při korekci, a co je důležitější, nebudete prodávat, až trh klesne o 15 % nebo 20 %, kdy všichni ostatní prodávají ve špatnou dobu, zůstanete klidní, budete se držet ziskůa budete schopni využít výhod trhu, jakmile půjde nahoru,“ řekl Maley.

Investoři by měli sledovat katalyzátory, které by mohly způsobit útlum, říká Gina Sanchez, hlavní tržní stratéžka společnosti Lido Advisors a generální ředitelka společnosti Chantico Global. A sama uvádí dva potenciální spouštěče.

"První katalyzátor, který vidím, je skutečnost, že jsme nacenili velmi silná očekávání. Letos dosáhneme obrovského růstu HDP. Příští rok budeme mít nižší růst HDP. Bude ještě silný? Ano, ale méně než nyní, “ řekla Sanchez během rozhovoru v uvedeném pořadu.

Stejně jako odhady HDP podle Sanchez pravděpodobně oslabí také růsty zisků, protože společnosti budou mít silnější srovnávací základnu. Přestože budou stále silné, je tu podle ní větší prostor pro zklamání. "Druhým a důležitějším katalyzátorem, který sleduji, je, kdy se začne likvidita koncentrovat a vystupovat z trhu. Až k tomu dojde, myslím, že právě tehdy by tu skutečně mohla být potenciální korekce,“ řekla Sanchez.

Fed, jeden z největších zdrojů nadbytečné likvidity na trhu, naznačil, že by do konce roku mohl začít svůj program nákupu dluhopisů utahovat. Tato centrální banka má zasedat 21. a 22. září.

Zdroj: CNBC