V současné době má asociace 250 členů, z toho je 153 registrovaných online.

Novinky z Kácova nad Sázavou, sídla našich setkáních a valných hromad - paní starostce gratulujeme k znovuzvolení do funkce!

Ve dvou letech chceme vybudovat vodovod," říká starostka Kácova

Kácov - Soňa Křenová v podzimních komunálních volbách obhájila svou pozici starostky městyse Kácov na další čtyři roky. V rozhovoru pro Deník například prozradila to, že by ráda tento rok dokončila rekonstrukci čistírny odpadních vod nebo pokračovala v vybudování sportovního areálu s golfovým hřištěm.

Jak berete své podzimní zvolení starostkou městyse Kácov?
To, že jsem obhájila post starostky, mi udělalo velkou radost a velice si vážím podpory kácovských občanů a moc jim za vyslovenou důvěru děkuji. Zároveň jsem si vědoma velké odpovědnosti, která je s funkcí starostky spojena a budu se i další čtyři roky snažit, abych se zastupiteli splnila, co jsme slíbili, a aby městys Kácov vzkvétal.

Jaký vůbec bude mít Kácov rozpočet? A na co se zaměří nejvíce?
Rozpočet jsme schválili jako vyrovnaný, při necelých osmi stech obyvatelích není příliš velký. Část půjde na splátky úvěru, hlavníinvesticí bude dokončení rekonstrukce čistírny odpadních vod .

Jak nyní vypadá zadlužení městyse Kácov, které se v říjnu řešilo například na diskuzi na vašich webových stránkách, ke k němu obyvatelé řekli svoje?
V prosinci letošního roku jsme splatili poslední splátku finanční výpomoci MF ČR. Máme uzavřenou úvěrovou smlouvu ve výši 10 mil. Kč. Úvěrem jsme uhradili projektovou dokumentaci na Vodovod Kácov (z roku 2009-2010), rekonstrukci dešťové kanalizace v Jirsíkově ulici (objednáno 2010), spoluúčast k dotaci na místní komunikace, na parkovací plochy, na dešťovou kanalizaci na náměstí a k pivovaru, spoluúčast na chodníky v celé Jirsíkově ulici.

Jak to nyní vypadá s areálem golfového hřiště?
Budování sportovně rekreačního areálu v Kácově pokračuje dle plánu, firmy zde pracovaly od jara až do letošních vánočních svátků. Počítá se, že se sportovní plochy otevřou v roce 2016.

Jak se Kácov připravoval na silvestr a na nový rok? Proběhl v Kácově ohňostroj nebo jiný druh veselice?
Na podzim letošního roku Lesy ČR vybudovaly další část naučné stezky. Tentokrát vede od vlakového nádraží k za budovu Bisportu a pokračuje po dřevěných schodech, po hřebeni skalnatého výběžku nad tratí až na vyhlídku, kde byl postaven dřevěný altán. Z tohoto místa je hezký výhled na Kácov, především na Novou čtvrť. Rozhodli jsme se, že uspořádáme na tuto vyhlídku „silvestrovský výšlap". V 15 hodin byl na Vyhlídce sraz, popřáli jsme si šťastný nový rok a společně se vyfotili. Na Silvestra máme takovou hezkou tradici už řadu let, že se o půlnoci na Silvestra sejdeme na náměstí a každý si „odpálí" svou pyrotechniku. Trvá to asi půlhodiny a je to pěkný zážitek. Plus si všichni popřejeme.

Co čeká Kácov v nejbližší budoucnosti?
V nejbližších dvou letech bychom chtěli vybudovat Vodovod Kácov, pokračovat v územním plánování městyse, počítáme, že se začne s rekonstrukcí kácovského zámku a otevře se sportovně rekreační areál.

Co byste jako starostka Kácova popřála obyvatelům okresu Kutná Hora?
Obyvatelům Kutnohorska bych popřála pevné zdraví, štěstí, hodně lásky a spokojenosti. Také jim přeji, aby se jim v našem kraji dobře žilo. Především aby měli dostupné služby, které potřebují; dostupnou zdravotnickou a sociální péči, poštu, dopravu a obchody.