V současné době má asociace 250 členů, z toho je 170 registrovaných online.

Eribos s.r.o.

Vážení provozovatelé a majitelé MVE v České Republice, členové asociace hydroenergetiků.

Dovolte mi, abych Vám touto cestou představil velmi zajímavou nabídku přispívající ke snížení nákladů provozu Vaší MVE. V tomto případě se jedná o náklady související s přímým provozem vodní turbíny a její spolehlivosti v podmínkách říčního toku.

V Čechách a na Slovensku jako výhradní distributor materiálů Thordon zastupuji stejnojmennou kanadskou společnost, která se zabývá vývojem a výrobou špičkových kluzných materiálů pro starší i nové typy především Kaplanových a Francisových turbín. Tyto materiály se používají již přes 40 let v Kanadě, USA, Švédsku, Rusku a dalších více než 70ti zemích světa. Jsou použitelné pro naprosto všechny velikosti všech funkčních uzlů těchto točivých mechanických strojů.

Vysocevýkonné, samomazné elastomerické polymerní materiály (nejedná se o plast, ale o teplem tvrzené pryskyřice), odolávají díky optimální kombinaci tuhosti a pružnosti náročným abrazivním podmínkám (přítomným v říční vodě), suchému provozu (rozběh turbíny hlavního vodícího ložiska, jiné funkční uzly mohou pracovat i zcela nasucho) s důrazem na spolehlivý a ekologický provoz vaší vodní elektrárny a zvýšením životnosti (MTBF) všech důležitých a namáhaných konstrukčních uzlů na 2 – 3 násobek a více při stejných pracovních podmínkách jako nyní.

K této nabídce samozřejmě patří osobní spolupráce při případném projednávání technického stavu stroje, jeho provozu a plná technická podpora z mojí strany.

Ing. Jan Piroutek, mimořádný člen AHe ČR č.256
www.eribos.cz
GSM: +420 724 537 602
(Pardubice)